Cytat dnia

Jeżeli nie można mieć całego ciasta, to i tak można mieć radość przy wydłubywaniu i jedzeniu rodzynków. Poza tym warto żyć chwilą, choć często chce się własne serce odłożyć do lodówki. [Janusz Leon Wiśniewski]

O wolontariacie kilka słów ...

Wiele projektów, które organizujemy są skierowane na rzecz innych. Można te działania zaliczyć do dumnej kategorii "wolontariatu". Nie chcemy jednak tu działać tylko dla zdobycia punktów, choć i takie zdobywamy, ale bardziej pragniemy zwyczajnie robić coś fajnego dla innych - bo już wielokrotnie zobaczyliśmy, że bardzo dużą radość nam to sprawia, jak możemy być przyczyną uśmiechu na innych twarzach.

 

Wolontariuszem może być osoba w każdym wieku. Zakres jej zadań w wolontariacie zależy od jej predyspozycji, doświadczenia i zamiłowań oraz tego ile czasu może poświęcić na zaangażowanie się w działalność Stowarzyszenia. Można pomagać w siedzibie Stowarzyszenia, podczas organizowanych akcji plenerowych, u siebie w domu lub w domach osób, do których będziemy docierać z pomocą.

Co może robić wolontariusz?

Wolontariusz przydatny jest m.in. w pracach biurowych – przepisywaniu tekstów na komputer, kserowaniu, segregowaniu dokumentów itp. Może też tłumaczyć teksty z języków obcych czy administrować stronę internetową organizacji. Jeśli posiada odpowiednią wiedzę to może udzielać porad specjalistycznych. Wolontariusze mogą wesprzeć organizację uroczystości, festynów, konferencji. Mogą także uczestniczyć w tworzeniu ulotek, folderów, pomagać przy ich dystrybucji oraz brać udział w kampaniach społecznych bądź kwestowaniu.

Wolontariusz może również pomagać dzieciom, w tym dzieciom niepełnosprawnym lub mającym trudności w nauce. Pomoc w zasadzie polega na zabawie z nimi, wypełnianiu im czasu wolnego lub wspólnym odrabianiu lekcji i tłumaczeniu trudnych zadań. Można organizować im różnego rodzaju zajęcia – teatralne, muzyczne, plastyczne, fotograficzne, majsterkowanie itp. Bardzo często dzieci w wieku szkolnym wymagają pomocy w lekcjach, korepetycji z różnych przedmiotów.

Wierzymy, że w każdym człowieku jest dobro. Może czasem jest ono uśpione, ale z pewnością jest. Dlatego pragniemy zapraszać wszystkie chętne osoby do włączenie się w działalność naszego Stowarzyszenia. Poprzez organizację Centrum Wolontariatu, które ze swojego założenia ma aktywować ludzi do niesienia bezinteresownej pomocy, chcemy pokazać mieszkańcom całej dzielnicy, że wiele potrafimy i, że możemy wspólnie zmieniać otaczający nas świat na lepszy.

 

 

 

 

 

 

Kontakt

kontaktKlub Młodzieżowy „Młodzieżownia”
ul. Św. Mikołaja 1, sala nr 9
81-062 Gdynia
tel. 506-231-732
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.